FOLLOW MAGAZİN
Eskişehir'in Magazin Dergisi
FOLLOW MAGAZİN
Eskişehir'in Magazin Dergisi
FOLLOW MAGAZİN
Eskişehir'in Magazin Dergisi
FOLLOW MAGAZİN
Eskişehir'in Magazin Dergisi
FOLLOW MAGAZİN
Eskişehir'in Magazin Dergisi

Tatil hafifliğinde günler

Temmuz ayı çoğumuz için dinlenmek anlamına gelse de bizler, hem bayram hem de seçim telaşına aldınş etmeden katıldığımız sergiler, açılışlar, düğün ve davetler arasında hiç hızımızı kesmeden çalıştık. Cemiyet hayatından pek çok tanıdık isim tatil fırsatını değerlendirirken, birçok ismin düzenlediği tatil tadında etkinlikleri izledik.

Bu etkinlikler arasında iddialı kreasyonları ile adından sıkça söz ettiren Pınar Tekgöz'ün lansmanı oldukça dikkat çekti. Özgün çizgileri ile estirdiği sıcak rüzgâr, dergimizin kapağına da çok yakıştı. Editörümüz Esra Güneş, Tekgöz'ün bu sıcak tasarımlarını mercek altına aldı. Farklı çizgilere tutkun olan okuyucularımız; bu röportaj tam size göre...


Devamını oku

Magazin ciddi bir iştir

Zaman değişiyor, beklentiler ve beğeniler farklılaşıyor. Herkes kusursuz olma, kusursuza sahip olma ve kusursuz bir hayat yaşama telaşında. Haberleri eskisi gibi sadece gazete ve TV kanallarından değil, internet ortamındaki kaynağı çoğu zaman belli olmayan yerlerden öğreniyoruz. Üstelik doğruluğunu bile sorgulamadan... Sosyal medyanın insanların dikkatini çekmeye odaklanması, TV kanallarında eğlence programlarının çoğalması medyadaki magazinleşmeyi de doruk noktasına çıkartmaktadır. Reality Shovvlar, Survivor tipi performansa dayalı yarışma programları, senaryosu ve sonu belli yaz dizileri ve özellikle Instagram ve Facebook gibi paylaşım sitelerinin hareketliliği bir yandan insanları yaşamın maddi manevi sıkıntılarından yanılsamalı şekilde kurtararak büyülerken, bir yandan da olumsuz yansımalarıyla psikolojik olarak gençleri etkiliyor. Bu nedenle yeni gelen nesil kültürel değerler bakımından sorunlu gelişiyor.


Devamını oku

FOTO GALERİ